איך לפתוח אפשרויות ברגע?


לפעמים נראה ש"אפשרויות נפתחות" זו סתם סיסמא. אבל זו לא, בכלל לא. כדי להבין מה הכוונה בלפתוח אפשרויות,

חשוב מאוד שנבין שבכל רגע נתון, אנחנו מצמצמות בעצמנו את האפשרויות שלנו.

אני מסבירה- אם אני עכשיו רוצה לקום ולטוס לתאילנד, עכשיו, היום - האם זה אפשרי? על פניו, לא. יש סגר, אולי אין לי כסף, אני לא בטוחה מה קורה בתאילנד מבחינת הקורונה והבידודים, אולי יש לי מחוייבויות לעבודה, או לבני משפחה.


כך שברור שאין לי אפשרות לטוס לתאילנד כרגע. אבל  אם לרגע אחד נעמת את עצמנו עם האמת, נבין שזה לא נכון שהאפשרות הזו לא קיימת עבורנו. כי אם מאיזו שהיא סיבה היינו חייבות, מוכרחות, ברמה של אין ברירה, היינו טסות לתאילנד נכון? האם החברה הכי טובה או הבת היו מתחתנות שם עכשיו? או צרות רפואיות לא עלינו?

הרי יש כל מיני אישורים ו"התארגנויות" שאפשר לארגן מבחינת הסגר, רובנו יכולים לקחת הלוואה (שימו לב - אני לא שואלת אם זה חכם, או נכון, אלא אם זה אפשרי) וגם שאר המחוייבויות, אם לא נעמוד בהן, אולי נשלם מחיר כבד, אבל .... זו הבחירה שלנו לא לנסוע כדי לא לשלם אותו. מתחבר? למעשה, מתוך אינספור סיבות ואלמנטים- הבחירה שלנו היא לא לנסוע לתאילנד. ואם בעצמנו סגרנו את האפשרויות הזו - האם זה אומר שאנחנו יכולות גם לפתוח לעצמנו אפשרויות? חד משמעית כן.


קלפי אפשרויות נפתחות | פנקסי אפשרויות נפתחות


הנה 3 כלים קלים שאת יכולה להשתמש בהם הרגע ולפתוח לעצמך אפשרויות חדשות.


הגדירי לעצמך את הנושא או את האתגר שאיתו את מתמודדות ובו את רוצה לפתוח אפשרויות חדשות, והתחילי לתרגל!


כלי מספר 1 - השראה / אדם שאני מעריכה.


חשבי טוב ובחרי לעצמך אדם שאת מעריכה. עכשיו תשאלי את עצמך -מה האדם הזה היה עושה במצב הזה? איך הוא היה מתמודד? איך הוא היה פותח לעצמו אפשרויות שם? זכרי - מקורות השראה הם מנוע רציני של אנשים פותחי אפשרויות!


כלי מספר 2 - כח העל שלך.


חשבי לרגע- מה הוא כח העל שלך? מה הדבר שאת הכי טובה בו? מה התכונה הוא היכולת שאחרים אומרים שאת מצויינת בהם? יש לך? מעולה. עכשיו חשבי- איך היכולת הזו יכולה לפתוח לי אפשרויות כבר עכשיו? התעמקי בזה ואל תוותרי לעצמך. יש לך שם אוצר שמחכה לך.


כלי מספר 3- הקשבה לקול הפנימי.


יש לך קול פנימי. לכולנו יש. וזה שאת לא שומעת אותו לא אומר שהוא לא קיים. זה רק אומר שהוא מסתתר מתחת עננים של "צריך" או של "אני חייבת" או של "אי אפשר" או של פחד.

הקול הפנימי שלנו תמיד רוצה לדבר איתנו.


אם כבר יש לך את קלפי "אפשרויות נפתחות", גשי והוציאי קלף. השאלה שאת שואלת את הקלפים היא: "מה יעזור לי לפתוח לעצמי אפשרויות חדשות סביב נושא ה_________" את יודעת כבר שהקלפים ידברו את הקול הפנימי שלך ויתנו לך זוית עומק שלא חשבת עליה קודם.


אם אין לך את קלפי "אפשרויות נפתחות", הניחי יד על הלב שלך, עצמי עיניים, קחי 3 נשימות איטיות, ושאלי את הקול הפנימי שלך: "מה יעזור לי לפתוח לעצמי אפשרויות חדשות סביב נושא ה_________".


לסיכום.

היכולת לפתוח לעצמנו אפשרויות זמינה עבורנו כל הזמן, בין אם זה בדברים "גדולים" כמו לנסוע לתאילנד באמצע סגר כללי במדינה, ובין אם זה לייצר משהו חדש עבור עצמנו, להקדיש לעצמנו אהבה, לייצר קרבה עם אדם אחר, לנשום רגע אחרת, או לשנות את מסלול חיינו אפילו ב2-3 מעלות ימינה או שמאלה.


אני מקווה שקיבלת השראה ונשימה מהפוסט הזה,

כתבי לי בתגובות.

שלך,

טלי ויטנברג


להזמנת קלפי אפשרויות נפתחות וכניסה למועדון המנויות הסגור של אפשרויות נפתחות,

לחצי כאן

309 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

היי אהובות. היום נדבר על פחד ועל התפתחות רוחנית. . שלום לכולן וברוכות הבאות למעבדת הפחד שלנו. במעבדת הפחד הכל מפחיד, הכל יכול לקרות בכל רגע נתון!! השמיים יכולים ליפול עלינו אנחנו יכולות לאבד את כל היק

. ניסים, למרבה הצער, לא קונים במכולת. כשאנחנו זקוקות לנס, אנחנו כל כך נואשות, עד לכדי שאנחנו מוכנות לנסוע לאן שצריך, לעשות מה שצריך, כדי להשיג את הנס הזה. אני זוכרת את אמא שלי החילונית מסתובבת בין רבנ

היי אהובות, היום אני רוצה לשתף אתכן בתגלית חשובה שגיליתי לפני כמה שנים, ובעזרתה אני יודעת לעזור לאנשים יחסית בקלות להבין מה הייעוד שלהם. אני יודעת שזה נשמע יומרני, אבל זה עבד לכל כך הרבה אנשים, שמי אנ