את חושבת שרק אצלך הכל מורכב?

לאחת היתה ילדות לא פשוטה עם הורים ניצולי שואה. השנייה, ההורים שלה היו קרייריסטים מידי ולא התייחסו אליה. מישהי אחרת חוותה אמהות רעילה. אחרת גדלה עם אחות גדולה מוצלחת מידי, לאחרת היו קשיי למידה.

עוד אחת היתה "סתם" לא מקובלת, ועוד אחת חוותה פגיעה מינית. ההיא, ההורים שלה התגרשו, וההיא, אבא שלה מת.

מישהי אחרת גרה ביישוב מרוחק מכל חבריה, ועוד אחת, גדלה עם הבעל של אמא שלה שהוא היה בגדול סביר אבל הוא לא היה אבא שלה. להיא היתה אמא דיכאונית במסווה, מההיא ציפו תמיד להצטיין, להיא היו הפרעות אכילה, וההיא היתה לה אמא מזוייפת והיא אף פעם לא הבינה אם היא אוהבת אותה באמת. וההיא, היתה גם את ההיא, שהכל אצלה היה בסדר, והיא לא הבינה למה בפנים משהו ככ ריק.

כל טרגדיה אישית, קטנה כגדולה, היא אמיתית וראויה ליחס, לעיבוד ולאהבה.

זווית ההתפתחות הרוחנית אבל, כשאנחנו מסתכלים על החיים שלנו כאל מופע ארצי במסע של התפתחות רוחנית, אנחנו נראה משהו קצת אחר. אנחנו נראה, שמעבר לסיבות הרגשיות לתחושת הבדידות הזו, הקיומית הזו, יש תחושת נפרדות שכולנו נולדנו איתה, ובהרבה מובנים גם נמות איתה. הנפרדות משוייכת לאישיות שלנו, לגוף הארצי והקוגניטיבי שלנו, זה שלי זה שלך, אני צודק אתה טועה, 'הם" ו"אנחנו", לעומת זאת, הנשמה שלנו שמפעמת בתוכנו, בכלל לא יודעת מה זה נפרדות, והיא כל הזמן חותרת לחוות חוויה של אחדות, להרגיש חלק ממשהו. (יש לזה גם הסברים ביולוגיים ואבולוציוניים אבל אנחנו פה במחלקת התפתחות רוחנית). כך שבעצם, כשאנחנו מסתכלות על כאבי ילדותינו, אנחנו במובן מסויים מחפשות סיבה מוחשית לתחושת הנפרדות הזו, כי היא ככ כואבת. . למצוא את הסיבה ולעבד אותה או לרפא אותה, זה מצויין, עד גבול מסויים. החל משלב מסויים, שכל אחת יודעת מתי הוא אצלה, ואז זה נהיה חיטוט יתר בפצעים. בשלב הזה, מי שרוצה להרגיש טוב יותר, כדאי לה אולי דווקא לחפש חוויות אחדות רבות יותר, זה מה שהנשמה תמיד מבקשת, מאשר להמשיך לנתח את הנפרדות. יותר מזה, כשנחווה חוויות אחדות, נוכל לגשת שוב אל העבר שלנו ממקום חומל יותר ופרואקטיבי יותר, או במילים רגילות - זה יעבוד לנו יותר טוב. חוויית הנפרדות היא בסיסית בקיום האנושי שלנו, כך גם החתירה לאחדות. המסע המטורף הזה בין א' ל - ב' הוא לא פשוט, אבל הוא כל כך מתגמל!! ... הפוסט הזה היה חלק מדרך שאני עושה עם עצמי להוציא קצת טיפות מהחומרים שאני מלמדת בקורסים, החוצה אל הקהל הרחב. זה מפחיד אותי. אני אוהבת לדבר אל מי שבחר להקשיב לי, ומחובר למקומות האלה. אם זה עשה לכן משהו טוב וכדאי לי להמשיך, כתבו לי בתגובות. . בפודקאסט של קלפי אפשרויות נפתחות יש פרק טוב על אחדות ופרק טוב על נפרדות, שמרחיבים את הנושא, חפשו אותם כאן.

5 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

היא ישבה מולי, וסיפרה לי על העוול הנוראי שעשו לה בעבודה. היא לה תפקיד מהמם, והיא נתנה את הנשמה שלה לארגון הזה, ולבוסית שלה. תמיד כולם עפו עליה ועל הפרוייקטים שהיא ניהלה, אחראית, חדה, מדוייקת, היא הית

לפני כמה חודשים הבן שלי חזר עם חבל קפיצה מבית הספר, וסיפר על חבר מכיתה ב' שקופץ 96 פעמים! התלהבנו, ואז כשהוא התחיל לקפוץ, הוא נפל בכל פעם אחרי פעמיים או 3. די מהר הוא הגיע למסקנה חותכת - "אמא אני גרו